• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

WORK IN PROGRESS – NOWOCZESNY DOM PARTEROWY

Post Image

Wiosna sprzyja myśleniu o budowie– stworzeniu swojej wymarzonej przestrzeni. Stąd też w ostatnim czasie mamy pełne ręce roboty. Jak tylko projekty nabiorą kształtów, będziemy je publikować i pokazywać.
Na pierwszy ogień projekt, nad którym pracowaliśmy w ostatnim miesiącu. Projekt nowoczesnego domu parterowego. Z założenia dom miał być jednopoziomowy, w nowoczesnej szaro– białej kolorystyce, z zastosowaniem technologii energooszczędnych. Lokalny kontekst jednak oraz zapisy w miejscowym planie zagospodarowania terenu nie pozwalają na taką dowolność. Narzucają tradycyjne, naturalne materiały, dachówkę w kolorze ceglastym.
Lokalne uwarunkowania działki: to wjazd od północy, część ogrodowa od południa oraz piękny las w głębi działki. Budynek parterowy pozwala lepiej wykorzystać walory działki, oddzielić się od ulicy oraz wytworzyć poszczególne strefy funkcjonalne budynku.
Budynek w kształcie litery “T” dzieli się na 3 funkcjonalne części: gospodarczą, prywatną- nocną oraz dzienną. Od strony północnej rozplanowano część gospodarczą oraz część prywatną- tak, by z każdego pokoju oraz łazienki mieć możliwość wyjścia na południowy taras przekryty rozległą pergolą. Strefa wejścia do budynku rozgranicza te dwie strefy. Wchodząc do domu, na wprost zlokalizowana jest część dzienna, która jest wyższa oraz otwarta i przeszklona na ogród. Część dzienna jest transparentna i wysunięta w stronę działki, lasu tak, by zapewnić jak największy kontakt z otoczeniem.
Dom parterowy to połączenie lokalnych, tradycyjnych materiałów, z nowoczesnymi elementami, które razem, poprzez swój kontrast, tworzą bardzo ciekawe zestawienie.

Elewacja frontowa

Aksonometria

perspektywa pld-wsch

TAG: Nowoczesny dom parterowy, dom jednorodzinny, architekt, Wrocław,

Poprzedni
WORK IN PROGRESS – DOM „U” – DOM ATRIALNY
Następny
BAD Architekci w magazynie „Własny dom”