• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

WORK IN PROGRESS – APARTAMENTY W GÓRACH SOWICH

Post Image

Właśnie skończyliśmy ponad 3 miesięczną batalię o warunki zabudowy w obecnie opracowywanym projekcie domu w górach z apartamentami na wynajem. Nie udało się spełnić wszystkich porządanych parametrów, ale wyszliśmy na tarczy.

Z uwagi na uwarunkowania lokalne, południowy stok, wjazd od strony zachodniej oraz znakomite walory widokowe, zdecydowaliśmy zlokalizować budynek w centralnej części działki. Główna bryła budynku została obrócona w kierunku wschodnim w celu uzyskania korzystnej, całorocznej, południowo – zachodniej ekspozycji słonecznej oraz wydzielenia strefy rekreacyjnej przy basenie.  Bryła budynku została wyniesiona o jedną kondygnację oraz ukierunkowana na wschodni widok.

Uzyskujemy w ten sposób pełną panoramę widokową. Bryła główna jest uwolniona i ma możliwość wglądów z każdego pomieszczenia na otaczający krajobraz. Podniesienie bryły nie blokuje możliwości przejścia oraz tworzy zadaszoną strefę zewnętrzną, przy strefie rekreacyjnej.

Budynek zaprojektowano w kształcie litery L na dwóch kondygnacjach. Kształt ten umożliwia odpowiednią lokalizację funkcji ze względu na orientację na strony świata, zapewnia również pełny kontakt z walorami terenowymi działki. Od strony północnej, za budynkiem, usytuowano cz. parkingową oraz wiatę dla samochodów i cz. gospodarczą. Część ogólnodostępną dla gości zlokalizowano na parterze budynku. Znajduje się tu wygodna, niezależna kuchnia ze spiżarnią oraz jadalnia i salon, na środku którego zaprojektowano kominek z otwartym paleniskiem. Część ta została także połączona z jacuzzi, które posiada możliwość otwarcia na zewnątrz- w kierunku basenu. Cała ta strefa wypoczynkowa ma bezpośrednie połączenie ze strefą zewnętrzną- rekreacyjną- poprzez duże otwierane przeszklenia. Na zewnątrz, w miejscu pod nadwieszoną bryłą budynku, znajduje się zadaszona kuchnia zewnętrzna z możliwością częściowego zamknięcia. W centralnym miejscu budynku znajduje się hol komunikacyjny wraz ze schodami prowadzącymi na wyższą kondygnację, gdzie ulokowano apartamenty dla gości oraz mieszkanie właścicieli.

 

 

 

 

 

słowa kluczowe: apartamenty w górach, mały pensjonat, nowoczesna architektura w górach, nowoczesny projekt z dwuspadowym dachem, apartamenty,

Poprzedni
WORK IN PROGRESS – DOM „S” NOWOCZESNA WILLA MIEJSKA
Następny
NOWOCZESNY DOM TYPU STODOŁA