• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

WORK IN PROGRESS – DOM „S” NOWOCZESNA WILLA MIEJSKA

Post Image

 

Ukończyliśmy koncepcję nowoczesnego budynku jednorodzinnego z płaskim dachem we Wrocławiu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego. Dom ma powierzchnię 250 m2.

Z uwagi na uwarunkowania lokalne – podłużna, wąska działka oraz wjazd od strony południowo-wschodniej, zdecydowano się zlokalizować bryłę budynku w południowo-wschodniej części działki. Lokalizacja ta daje możliwość korzystnej ekspozycji słonecznej oraz otwarcie części dziennej na działkę. Budynek zaprojektowano o kształcie rozrzeźbionego prostokąta o funkcji rozplanowanej na dwóch kondygnacjach. Kształt ten umożliwia odpowiednią lokalizację funkcji ze względu na orientację względem stron świata, zapewnia również w pełni kontakt z walorami terenowymi działki, oraz korzystne strefowanie funkcji. Lokalne cofniecia, tworzą zewnetrzne miejsca wypoczynku, taras „słoneczny” od strony południowej oraz taras północny „chłodny”. Funkcjonalnie budynek podzielony jest na ogólnodostępny parter oraz prywatne piętro sypialniane. Na parterze znajduje się duża jednoprzestrzenna część dzienna, kuchnia, jadalnia i salon otwierająca się na działkę, oraz gabinet, garaż i funkcje pomocnicze.strefa wejściowa zaakcentowana jest dużym wspornikiem części wyższej tworzącym zadaszenie wejścia. Na elewacji zastosowano prostą monochromatyczną kolorystykę. Zastosowano ciemne i białe wyprawy tynkarskie, w przyziemiu okładzinę z ciemnoszarych płytek klinkierowych. Budynek projektowany jest w standardzie energooszczędnym : płyta fundamentowa ogrzewanie podłogowe, gruntowa pompa ciepła, wentylacja mechanczna z rekuperacją.

 

słowa kluczowe: nowoczesny budynek parterowy, nowoczesny dom z płaskim dachem, projekt z płaskim dachem, projekt indywidualny domu, dom Wrocław, Dom S; architekt Wrocław; dobry architekt Wrocław

 

Poprzedni
WORK IN PROGRESS – DOM „H” DOM ZE STAJNIĄ
Następny
WORK IN PROGRESS – APARTAMENTY W GÓRACH SOWICH