• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

WORK IN PROGRESS – DOM „T” DOM PARTEROWY

Post Image

Aktualnie pracujemy nad nowym projektem :Dom “T” zlokalizowany będzie pod Wrocławiem. Jest to średniej wielkosci, budynek parterowy z  antresolą o powierzchni ok. 230 m².

Z uwagi na uwarunkowania lokalne- duża działka, południowy widok oraz wjazd od strony południowej; zdecydowano się zlokalizować bryłę budynku w centralnej części działki. Lokalizacja ta daje możliwość korzystnej całorocznej ekspozycji słonecznej oraz „wyciągnięcia” części dziennej do centrum działki. Uzyskujemy w ten sposób południową ekspozycję dachu, panoramę widokową w stronę Ślęży oraz wydzielenie dużej strefy rekreacyjenj. Odsunięcie to umożliwia wytworzenie głównego tarasu rekreacyjnego od południowej, uzupełniająco również od strony wschodniej i północnej, gdzie bedziemy mogli schować się w upalne dni. Kształt budynku „T” urbanistycznie umożliwia korzystne wydzielenie poszczególnych stref funkcjonalnych oddzielenie strefy wejściowej- publicznej od strefy prywatnej użytkowników. Przy założeniu dużej parterowej bryły,  układ jest centralny i nie powoduje nadmiernego oddalenia od poszczególnych funkcji. Elewacja budynku jest nowoczesna z zastosowaniem prostych kolorów oraz naturalnych materiałów. Prosty dach ukierunkowany na południe sprzyja wykorzystaniu energii słonecznej. Budynek projektowany jako energooszczedny ogrzewany będzie tylko za posrednictwem energii elektrycznej, wytwarzanej z paneli fotowoltaicznych na dachu, z przegrodami o wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej, wentylację z rekuperacją.

słowa kluczowe: dom parterowy; nowoczesny dom parterowy; fotowoltaika; panele fotowoltaiczne; dom energooszczędny; architekt wrocław; badarchitekci; stodoła; dom stodoła; projekt stodoła; nowoczesny dom typu stodoła; stodoła nowoczesna;

Poprzedni
nie ma więcej postów
Następny
WORK IN PROGRESS – DOM „H” DOM ZE STAJNIĄ