• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

WORK IN PROGRESS – DOM „+”

Post Image

Lato to zawsze gorący okres- szyczyt sezonu, kiedy inni wypoczywają my najciężej pracujemy. W ostatnim czasie udało się nam zaprojektować kilka domów jednorodzinnych o różnej skali.

Dom „+” niedaleko Konina. Jest to duży, budynek parterowy z  antresolą i płaskim zielonym dachem o powierzchni 291 m².

Z uwagi na uwarunkowania lokalne- duża działka, południowy widok oraz wjazd od strony zachodniej; zdecydowano się zlokalizować bryłę budynku w północnej części działki. Lokalizacja ta daje możliwość korzystnej całorocznej ekspozycji słonecznej oraz „wyciągnięcia” części dziennej do centrum działki. Uzyskujemy w ten sposób pełną panoramę widokową i otwarcie na działkę. Odsunięcie to umożliwia wytworzenie głównego tarasu rekreacyjnego od południowo- wschodniej strony i uzupełniająco również od strony zachodniej. Kształt budynku „+” urbanistycznie umożliwia korzystne wydzielenie poszczególnych stref funkcjonalnych w budynku i ich powiązanie z działką. Przy założeniu dużej parterowej bryły,  układ jest centralny i nie powoduje nadmiernego oddalenia od poszczególnych funkcji. Taras południowy wyposażono w stałe elementy zacieniajace, jak i automatyczny system zacieniający typu refleksol. Zachodni taras przykryto dachem pełnym. Elewacja budynku jest nowoczesna z zastosowaniem prostych kolorów oraz naturalnych materiałów. Na fragmentach elewacji zaprojektowano elementy zielonych ścian. Dach będący tarasem pokryty będzie roślinością ekstensywną. Budynek projektowany jako energooszczedny z przegrodami o wysokim współczynniku izolacyjności cieplnej, wyposażony w ogrzewanie podłogowe z gruntowej pompy ciepła, wentylację z rekuperacją oraz panele fotowoltaiczne.

 

1c

4a

5a

2b

3a

słowa kluczowe: nowoczesny budynek parterowy, nowoczesny dom z płaskim dachem, projekt z płaskim dachem, projekt indywidualny domu, dom Konin, Dom plus

Poprzedni
NOWOCZESNY DOM TYPU STODOŁA
Następny
WORK IN PROGRESS – DOM „L”