• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

Projektowana inwestycja zlokalizowana jest  pod Wrocławiem.  Opis powstawania projektu oraz relacja z realizacji budynku znajduje się na stronie www.projektstodola.pl . W związku z zainteresowaniem projektem istnieje możliwośc zakupu projektu w typie nowoczesnej stodoły jako projektu typowego.

Ze względu na uwarunkowania działki główne wejście do budynku oraz zjazd zlokalizowane są od strony zachodniej. Urbanistycznie budynek będzie otwierał się na część południową i wschodnią działki. Garaż oddziela część wejściową działki od prywatnej strefy rekreacyjnej z tarasem i ogrodem.

Prosty dom mieszkalny dwukondygnacyjny na planie prostokąta przykryto dwuspadowym, symetrycznym dachem (kalenica prostopadła do drogi dojazdowej). Do budynku, od strony wjazdowej, dostawiono bryłę garażu. Prostota układu i konstrukcji sprawia, że dom będzie prosty i ekonomiczny w budowie, na czym bardzo zależało inwestorom. Elewacja budynku- nowoczesna i minimalistyczna w tonacji naturalnej- biel połączona z naturalnym, ciepłym drewnem.

Budynek posiada prosty, czytelny układ funkcjonalny. Wejście do budynku zlokalizowano od strony zachodniej. W strefie wejściowej wygodny wiatrołap połączony jest z garażem. Na parterze budynku, w części zachodniej, zlokalizowano strefę sypialnianą z łazienką oraz schody na poddasze, pod którymi umieszczono wygodną garderobę. Od strony południowo- wschodniej zlokalizowano kuchnię i jadalnię połączoną z salonem- całość otwiera się na ogród- południową część działki poprzez duże, przesuwne przeszklenia. Salon dodatkowo otwarty jest na pełną wysokość aż do konstrukcji dachu. Na poddaszu zlokalizowano dwa pokoje oraz łazienkę.

W budynek zaprojektowano w standardzie energooszczędnym ogrzewanie za pośrednictwem pompy ciepła, wetnylacja mechaniczna z rekuperacją.

słowa kluczowe: dom stodoła, dom prosty; dom ekonomiczny; nowoczesny dom z dwuspadowym dachem; projekt domu z wjazdem od zachodu; stodoła nowoczesna; projekt typowy; projekt domu stodoły