• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

Nowoczesny , parterowy, dom atrialny,  z użytkowym poddaszem, na planie w kształcie litery U,  przykryty symetrycznym, czterospadowym dachem. Budynek będzie znajdował się pod Wrocławiem.

Wejście do budynku od strony północnej. Części budynku od strony północno- wschodniej i wschodnio- południowej, z naturalnym oświetleniem w godzinach porannych, to skrzydła mieszczące dwie wydzielone niezależne części sypialniane z łazienkami i garderobami. Część dzienna to jednoprzestrzenny salon z jadalnią i kuchnią otwarty na wygodny taras skierowany w stronę południowo- zachodnią. Nad przestrzenią salonu nie zaprojektowano stropu, jest to wysoka przestrzeń doświetlona poprzez okna połaciowe. Strefy nocne oraz część dzienna zlokalizowane są dookoła wewnętrznego zielonego atrium stanowiącego zielone „serce” domu i dodatkowe doświetlenie wnętrza budynku. Atrium wraz zaaranżowaną zielenią powoduje stałe obcowanie z z naturą, zieleń widoczna jest zarówno z sypialni, korytarzy jak i przestrznei salonu.  Rozległy, zadaszony taras wzdłuż elewacji południowej i zachodniej, zapewniają doskonałą przestrzeń rekreacyjną otwartą na ogród. Część gospodarczą zlokalizowano od strony ulicy.

W salonie wyeksponowano ażurowe schody na antresolę, na której znajdują się przestrzenie mające służyć aktywnemu wypoczynkowi- sala treningowa oraz sauna oraz pokój gościa.

Elewacja jest bardzo nowoczesna, minimalistyczna. Kolorystyka i materiały w tonacji naturalnej. Ściany oraz dach budynku pokryte są jednolitym materiałem imitującym gont na ruszcie drewnianym. Wewnętrzne wnęki, podcienie, wykończone zostały drewnem egzotycznym ocieplając przestrzenie wypoczynku. Budynek w zaprojektowano w standardzie energooszczędnym, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, ogrzewanie realizowane będzie z gruntowej pompy ciepła.

W zakresie zlecenia był projekt koncepcyjny, budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

słowa kluczowe: dom atrialny; dom parterowy; nowoczesny dom;