• nowoczesny
  • efektowny
  • prosty
  • funkcjonalny
Załadowany

Projekt nowoczesnego domu parterowego. Z założenia dom miał być jednopoziomowy, w nowoczesnej szaro– białej kolorystyce, z zastosowaniem technologii energooszczędnych. Lokalny kontekst jednak oraz zapisy w miejscowym planie zagospodarowania terenu nie pozwalają na taką dowolność. Narzucają tradycyjne, naturalne materiały, dachówkę w kolorze ceglastym.
Lokalne uwarunkowania działki: to wjazd od północy, część ogrodowa od południa oraz piękny las w głębi działki. Budynek parterowy pozwala lepiej wykorzystać walory działki, oddzielić się od ulicy oraz wytworzyć poszczególne strefy funkcjonalne budynku.
Budynek w kształcie litery “T” dzieli się na 3 funkcjonalne części: gospodarczą, prywatną- nocną oraz dzienną. Od strony północnej rozplanowano część gospodarczą oraz część prywatną- tak, by z każdego pokoju oraz łazienki mieć możliwość wyjścia na południowy taras przekryty rozległą pergolą. Strefa wejścia do budynku rozgranicza te dwie strefy. Wchodząc do domu, na wprost zlokalizowana jest część dzienna, która jest wyższa oraz otwarta i przeszklona na ogród. Część dzienna jest transparentna i wysunięta w stronę działki, lasu tak, by zapewnić jak największy kontakt z otoczeniem.
Dom parterowy to połączenie lokalnych, tradycyjnych materiałów, z nowoczesnymi elementami, które razem, poprzez swój kontrast, tworzą bardzo ciekawe zestawienie.

W zakresie zlecenia był projekt koncepcyjny, budowlany wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Słowa kluczowe: nowoczesny dom parterowy; dom z ceglastym dachem; dom z cegły; dom z klinkieru;